Alyson Hannigan - Životopis

2. ledna 2012 v 13:44 | lily petrášová |  Alyson Hannigan


životopis je mojí tvorbou, proto prosím, nekopírujte bez svolení a beze zdroje!!
Jméno: Alyson Lee Hanigan
Datum narození: 24. března 1974
Místo narození: Washington D.C., USA
Výška: 1.63 m
Alyson Lee Hannigan je Americká herečka. Proslavila se především svojí rolí čarodějky a lesbičky Willow v kultovním seriálu 'Buffy, přemožitelka upírů' (Buffy the Vampire Slayer), rolí Michelle Flaherty ve třech dílech filmu 'Prci, prci, prcičky' (American Pie) a momentálně je známá díky své roli Lily Aldrin v televizním sitcomu stanice CBS 'Jak jsem poznal vaši matku' (How I Met Your Mother).

Dětství

Alyson se narodila ve Washingtonu, je dcerou Emilie Posner --
realitní agentky a Ala Hannigana -- řidiči kamionu. Je zčásti Irka (z otcovi strany) a Židovka (z matčiny strany). Její rodiče se rozvedli rok po jejím narození a Alyson vyrůstala většinou jen s matkou v Atlantě.

Kariéra

I když se jako malá objevila ve filmu 'Active Parenting' a také se v roce 1978 objevila v reklamě na sušenky Ducan Hines, její herecká kariéra začala až v roce 1985, když se přestěhovala do Los Angeles (Kalifornie). Žila se svou matkou a navštěvovala střední školu North Hollywood. Agenty zaujala, když byla navštívit svého otce v Santa Barbaře. Po dokončení střední školy začala Alyson studovat na Kalifornské Státní univerzitě v Northridgu.
Alysonina první hlavní filmová role byla ve filmu 'Krásná mimozemšťanka' (My Stepmother Is an Alien), scifi komedii, která měla premiéru v roce 1989, kde si zahrála společně s hercem Sethem Greenem, který se později objevil po boku Alyson v seriálu Buffy jako její přítel. Její první regulérní seriálová role byla v sitcomu 'Free Spirit'.
V roce 1997, ve svých 23 letech byla Alyson obsazena do role Willow Rosenbergové jako nejlepší kamarádka hlavní hrdinky Buffy, v seriálu 'Buffy, přemožitelka upírů' (Buffy the Vampire Slayer), kde nahrodila Riff Regan, která hrála Willow v 25-ti minutovém nezveřejněnému pilotnímu dílu. Seriál se stal velmi úspěšný a díky tomu Alyson získala několik dalších rolí v teen filmech, jako například 'American Pie' (Prci, prci, prcičky), "American Pie 2" (Prci, prci, prcičky 2), 'Boys and Girls' (Kluci a holky) a 'American Wedding' (Prci, prci, prcičky 3: Svatba). Až do roku 2003, kdy Buffy skončila, vydělávala Alyson kolem 250 000 amerických dolarů za každou epizodu. Také se krátce objevila ve spin-offu Buffy -- 'Angel the Series' (Angel) opět v roli Willow.
Na začátku roku 2004 se objevila v adaptaci divadelní hry 'When Harry Met Sally...' v divadle Royal Haymarket, kde se objevila společně s hercem Lukem Perrym.
V roce 2005 se Alyson opět vrátila k televizním rolím, pravidelně se objevuje v sitcomu 'How I Met Your Mother' (Jak jsem poznal vaši matku) jako Lily Aldrinová a také si zahrála v několika epizodách seriálu 'Veronica Mars' (Veronica Mars) jako Trina Echolls.
V únoru roku 2006 zazářila v romantické parodii 'Date Movie' (Děsnej doják), kde si zahrála Julii Jones a v roce 2009 v animovaném sitcomu 'The Goode Family'.
Alyson je také mluvčí organizace v boji proti rakovině prsu.

Osobní život

Alyson randila s Gingerem Fishem, členem skupiny Marilyn Manson.
Momentálně je provdaná za herce Alexise Denisofa (hrál Wesleyho Wyndhama-Pryce v seriálech Buffy a Angel a objevil se i v 'Jak jsem poznal vaši matku' jako Robinin kolega Sandy Rivers v první a šesté sérii.) Svatba se konala v Two Bunch Palms Resort & Spa v Palm Springs v Kalifornii 11. října roku 2003.
Společně si koupili byt v Santa Monice v Kalifornii.
Jejich dcera, celým jménem Satyana Marie Denisof, se narodila 24. března 2009, přesně v den 35. narozenin Alyson a dnes čeká alyson další dítě.=)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 cheap beach wedding dresses cheap beach wedding dresses | E-mail | Web | 26. března 2013 v 7:00 | Reagovat

people with scrambled thoughts think like this:I join told all above. Let's discuss this question.
http://www.untildress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama